Vážení zákazníci, z důvodu komplikací se stěhováním skladu budou objednávky vyřizovány se zpožděním cca 10 dní.
Děkujeme vám za pochopení a doufáme, že nám zachováte přízeň.
Psí elektron. ohradníky

Psí elektronické ohradníky

Spousta pejskařů se jistě dostala do situace, kdy jim ze zahrady utekl pes a nebyl k dovolání. Naštěstí se nic nestalo, ale přesto pozorovat, jak kličkuje mezi auty, není jistě nic příjemného. Bojíte se nechat ho samotného na zahradě a musí být stále pod kontrolou? Ničí vaši zeleň nebo úrodu na zeleninové zahrádce? Řešení přináší elektronický ohradník pro psy.
 

Elektronické ohradníky i obojky jsou pro psa bezepčné

Psí ohradníky, ploty pro psySpousta lidí se ztotožňuje s názorem, že při používání těchto elektrických pomůcek dochází k týrání zvířat. Ne, skutečně to není týrání zvířat. Elektronické obojky, ohradníky a ploty procházejí přísnými kontrolami a od svých předchůdců, kteří byli do jisté míry kontroverzní, se velmi liší. Jsou bezpečné, jejich cílem je výchova, nikoli týrání. On kolikrát elektronický ohradník může vašemu psovi zachránit život, pokud vám neustále z pozemku utíká, pobíhá po silnici nebo to vezme úprkem třeba k železniční trati a na vaše zavolání nereaguje.

Je důležité říct, že stupeň elektrostatického impulsu je možné nastavit v několika úrovních. Zvolte proto takovou úroveň, na niž bude pejsek reagovat, ale která nebude příliš silná, tj. neměl by při korekci zakňučet.
 

Jak elektronické ohradníky pro psy fungují?

Důležitou součástí elektronického plotu je izolovaný drát, který je veden kolem pozemku nebo zahrady (lze ho umístit pod zem, natáhnout ho kolem plotu apod.). Protože tento drát je vlastně neviditelný – zejména pokud ho zabudujete do země – říká se elektronickým ohradníkům také neviditelné ploty. V drátu je velmi nízké napětí, takže je skutečně bezpečný pro vás i pro zvíře. Položením drátu vymezíte prostor, za který pes už nemůže. To je pochopitelně vhodné doplnit pokyny, kdy mu opakovaně ukazujete, kde je jeho prostor a kam už nesmí.

Pes nosí obojek, na němž je připevněný přijímač. Ten je propojen s vysílačem. V praxi vše funguje tak, že když se pes přiblíží do výstražné zóny (tedy blízko hranice, kterou nesmí překročit), dostane nejprve upozornění zvukovým signálem. Pokud bude pokračovat dál, dostane korekční impuls. Pes si velmi rychle uvědomí souvislost mezi zvukovým napomenutím a elektrostatickým impulsem. Takže poté stačí jen zvukový signál, aby psa v útěku zastavil.

Pokud pes pochopí, že jeho místo je na pozemku, zapamatuje si, kam smí a kde už je zakázaná zóna, je možné elektronický ohradník vypnout. Ovšem pozor, pokud mu obojek s přijímačem sundáte, může také pochopit, že tu věc, která vydávala zvukový signál, už nemá. Takže doporučujeme nahradit alespoň atrapou.
 

Top