Alavis

Alavis na klouby

Alavis je speciální veterinární přípravek pro koně, kočky a psy na podporu kloubů a pohybového aparátu. Je vhodný pro regeneraci pohybového aparátu, zejména pro preventivní podávání u hříbat a koní v pracovní a sportovní zátěži. Alavis je dobré podávat jako ochranu a regeneraci kloubních chrupavek a tkání, zmírnění bolestí pohybového aparátu, pro zlepšení pohyblivosti, pro větší fyzickou výkonnost, zpomalení až zastavení dalšího poškozování kloubních chrupavek, prodloužení aktivního věku zvířete a zlepšení celkové zdravotní kondice.
 

Alavis pro koně

Přípravek pro koně Alavis a některé humánní doplňky stravy obsahují látky glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, které jsou přirozenou součástí kloubních chrupavek. Přípravky dále obsahují 2 typy kolagenu.

Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů. Podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1–3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.
 

Alavis pro lidi?

Ministerstvo zdravotnictví užívání Alavisu pro lidi nedoporučuje, a to z důvodu, že se jedná o veterinární přípravek.

Zvířata mají jiné trávení, takže veterinární léčiva mohou obsahovat jiné pomocné látky, než jsou v produktech humánních. Většinou jsou i ochucována tak, aby chutnala svým konzumentům, tedy koním, psům či kočkám. Ve většině případů toto dochucení či použití pomocných látek není příliš vhodné pro člověka, ať již chuťově, nebo esteticky. U citlivějších jedinců se mohou objevit i trávicí problémy.

Tím, že zvířata mají trochu odlišné vstřebávání látek než člověk, není vždy správný přepočet hmotnosti zvířete na odpovídající hmotnost člověka. Použití veterinárních přípravků je vždy na vlastní riziko a je vhodnější poohlédnout se po stejně kvalitních přípravcích pro lidi.
 

Top