Vážení zákazníci, z důvodu stěhování skladu budou objednávky vyřizovány se zpožděním cca 7 dní.
Děkujeme vám za pochopení a doufáme, že nám zachováte přízeň.
Bengálská kočka

Bengálská kočka

Jedná se o plemeno chované v USA. Bylo vyšlechtěno křížením domácí kočky s poddruhem kočky divoké. Do České republiky bylo toto plemeno dovezeno až v roce 1994 a je i nadále velmi vzácné. Ať už pro svůj původ, divoký vzhled, nebo cenu koťat, která se pohybuje od cca 20 do 40 tisíc Kč

Mezi chovateli panují rozpory v názorech na plemena vzniklá přikřížením divokých forem kočky. Tyto kočky jsou velmi atraktivní a představují obohacení dosavadních plemen. Během šlechtění je však nutné počítat s různými problémy jako s plachostí zvířat a také se sníženou plodností potomků z první generace při křížení mezi kočkou domácí a bengálskou. Původní bengálská kočka je známá také pod názvem leopard cat, čímž je zdůrazňována její podobnost s leopardem.
 

Charakteristika plemene Bengálská kočka

Kočka vhodná pro výcvik k lovuKříženci se vyznačují pravidelnou a velmi výraznou skvrnitou kresbou. Typem se podobají přibližně kočkám habešským, jsou to středně mohutná zvířata se zaobleně klínovitou hlavou.

Skvrnitá kresba na srsti těchto zvířat je ještě výraznější a kontrastnější než u kříženců, jsou to kočky s tělesnou stavbou typickou pro divoké formy kočkovitých šelem, váží 3–7 kg.

Jejich tělo je mohutné, svalnaté s těžkými kostmi.

Bengálská kočka nevydává zvuk jako obyčejná kočka domácí. Namísto mňoukání vydává chraplavý zvuk podobný vyštěknutí. Také jako jedna z mála koček má bengálská kočka ráda vodu.
 

Co byste měli vědět, než si Bengálskou kočku pořídíte?

I když se bengálská kočka velmi podobá divoké kočce bengálské, povahou není agresivní či divoká, spíše aktivní a temperamentní. Mají velmi silný mateřský a lovecký pud, proto není překvapením, že nejlepší hrou je pro ně lov.

Snesou se i s jinými kočkami nebo psy, s hlodavci či ptáky se soužití nedoporučuje, přece jen je to šelma.

Tyto kočky vyžadují pozornost a dají se i vycvičit, proto se toto plemeno doporučuje zkušeným chovatelům.

Potřebují pozornost, větší prostor a velký škrábací kůl.

Toto plemeno se považuje za jedinečné díky imunitě vůči kočičí leukémii. Jinak netrpí dědičnými vadami, ale může se objevit oční zákal nebo srdeční problémy, vše záleží na prostředí, ve kterém byly kočky odchovány, a na rodičích kotěte.
 

Top