Fontána pro kočky

Fontána pro kočky

Vymoženost, o které se kočkám ještě před několika lety ani nesnilo. Velká část koček umírá v pokročilém věku na selhání ledvin, což vedlo výrobce všelijakých kočičích hraček a jiných blbůstek ke snaze vymyslet, jak přimět kočičku dodržovat pitný režim. Kočky milují tekoucí vodu. Stojící voda v misce je pro ně krajně nezajímavá a pijí ji jen z nutnosti. Naopak neustále proudící voda je pro ně mnohem lákavější.

Fontána pro kočky nebo pítko bude vaši kočku zásobovat neustále čerstvou pitnou vodou. Koupí pítka zajistíte kočce neustálý přístup k dostatku pitné vody a tím předejdete onemocněním močových cest a vzniku močových kamenů. Především v létě je vhodná fontána nezbytným doplňkem pro kočky, který rozhodně ocení.
 

Jak vybrat fontánu pro kočku?

Pokud se rozhodnete, že své kočičce koupíte fontánku, jistě narazíte na jeden velikánský problém, a to jakou pořídit. Není totiž fontánka jako fontánka a parametry na ní uvedené nemusí zdaleka odpovídat skutečnosti.

Fontána pro kočky, kočičí fontánaPři výběru fontány pro vaši kočičku vezměte v úvahu její velikost. Fontány jsou uzpůsobené pro malá, střední nebo velká plemena tak, aby se jim pilo pohodlně a zároveň aby měla nádržka na vodu dostačující kapacitu.

Důležitou roli hraje i zdravotní stav kočky. Některé fontány jsou speciálně modelované pro větší komfort starších a nemocných koček – například těch, které trpí na bolavé klouby nebo svalstvo.

Vybírat můžete z různých materiálů - z kvalitního plastu, nerezu nebo keramiky. Zajímejte se, jak (ne)náročná bude údržba fontány. Některé modely snadno umyjete v myčce. Výhodou menších fontán z kvalitního plastu nebo nerezu je snadná údržba, většinu z nich můžete jednoduše umýt v myčce. Na fontánce z nerezového materiálu mohou být viditelnější otisky tlapek nebo kapky vody, počítejte s častějším čištěním. Keramický model má elegantnější vzhled a větší stabilitu – nehrozí, že ho zvíře převrhne, ať už při hře, nebo nedopatřením.
 

Jedna vodní fontána pro psa i kočku

Pokud máte doma psa či kočičku, která hodně líná, oceníte fontánu s filtrem, který zajistí, aby se do vody nedostaly nejen chlupy, ale i zbytky krmiva a další nečistoty.

Na dostatečný pitný režim je také třeba dbát u štěňat a starších nebo nemocných pejsků.

Je možné, že bude vaše kočička potřebovat trochu času, než si na fontánu zvykne. Dopřejte jí ho a netlačte na ni. Až vodu z fontány poprvé ochutná, bude to láska na první napití.
 

Top