Hračky pro kočky

Hračky pro kočky a koťata

Koťata si začínají hrát téměř okamžitě, jakmile otevřou oči a začnou se pohybovat ve svém bezprostředním okolí, obvykle ve věku 10–14 dnů. Zpočátku se jejich hra skládá z neobratných a nekoordinovaných pokusů vzájemně na sebe skočit a převalit se a z náznaků žertovného kousání, sekání tlapkami a škrábání. Ve věku osmi týdnů začíná kotě projevovat zvýšený zájem o hračky, pronásleduje všechno, co se pohybuje. Při takové hře kotě rozvíjí a procvičuje své lovecké dovednosti, plížení, pronásledování, vrhání se na kořist. V dospělém věku se to většinou nezmění.

Z koťat, která nemají dostatek prostoru ke hrám, se přesto mohou stát lovci, a kočky, jež neloví, si také stále hrají.
 

Povzbuzujte hravost svého kotěte společnými hrami

Hračky pro kočky, kočičí hračkyDopřejte své kočce množství hraček, s nimiž si můžete společně hrát. Hračky pomohou rozvíjet váš vzájemný vztah, poslouží jako ventil k odvedení energie vašeho mazlíčka a nedovolí mu, aby se nudil, zlenivěl a ztloustl, zejména pokud žije převážně v bytě. Jako vhodná hračka poslouží téměř cokoliv, co kočku zaujme, samozřejmě pokud je to bezpečné. Vyvarujte se plastových sáčků, v nichž se může kočka udusit, cívek s nitěmi nebo klubíček vlny, které by mohla kočka žvýkat a polykat, vyhýbejte se také knoflíkům a dalším drobným předmětům.

Většina koček zbožňuje nejrůznější mávátka. Hra s nimi vyžaduje vaši asistenci, což je jedině dobře, protože společná činnost posiluje váš vzájemný vztah. Existuje celá řada dalších populárních péřových hračiček. Jen se vždy ujistěte, že mávátko po hře bezpečně uklidíte, aby kočka neměla tendenci požírat peří.
 

Kočky milují škrabadla a vyhrají si s míčky i tunely

Kočky milují lov, a když mohou lovit myš (i když jen umělou), jsou ve svém živlu. Můžete sehnat obyčejné plyšové myšky, ale i hračky, které se budou samy pohybovat.

Míček je klasika, která funguje vždycky. Kuličky z jakéhokoliv materiálu kočky milují a zabaví je na dlouhou dobu (tedy do okamžiku, kdy se míček zakutálí pod nábytek). Vybírat můžete skákací míče gumové, plyšové míčky, plastové kuličky, míčky na ping pong atd.

Tunely a škrabadla přirozeným způsobem motivují kočku k pohybu a skokům, což je ideální především pro kočky, které potřebují trochu shodit. Na vyvýšené ploše škrabadel navíc mohou po hře spokojeně odpočívat.

Plyšáček nebo pytlíček naplněný sušenou šantou kočičí bude pro vašeho pokojového tygra neodolatelně přitažlivý.

Další možností je míček na pamlsky. Hračka je navržena tak, aby pomalu uvolňovala suché krmivo nebo pamlsky. Kočku tato chutná hra zabaví a vy budete mít dobrý pocit, že se váš mazlíček celý den jen neválí na gauči. Musí totiž projevit trochu aktivity, aby se dostal ke krmení.
 

Top