Korat

Korat

Kočka na vodítkoKorat je nazván podle provincie Cao Nguyen Khorat v Thajsku, odkud plemeno původně pochází. V Thajsku této kočce říkají si-sawat, což znamená „přinášející štěstí“. Už před staletími byly v různých rukopisech v Thajsku (dříve Siam) zmínky o kočce s jemnou šedou srstí se stříbrnými špičkami chlupů a zářícíma očima. První korati se dostali na konci 19. století do Spojených států. Se zástupci tohoto plemene se nyní setkáváme na celém světě.
 

Charakteristika plemene Korat

Tělo korata je štíhlé a protáhlé. Kočka je ve skutečnosti těžší, než se zdá, což je důsledkem dobře vyvinutých svalů.

Zářící srst korata je na dotek jako satén, a protože chybí podsada, přiléhá srst těsně ke kůži. Na výstavách se vysoce cení korektní modrá barva srsti. Na koříncích je chlup světlejší a zbarvuje se na konečcích chlupů tmavěji, každá špička chlupu má stříbřitý nádech, což vyvolává zvláštní efekt.
 

Co byste měli vědět, než si plemeno Korat pořídíte?

Milá, tichá povaha kočky korat se k tomuto zvířeti hodí. Plemeno je také od přírody zvědavé, dobře informované o všem ve svém okolí. Kočky tohoto plemene jsou nesmírně inteligentní, velmi snadno je naučíte aportovat a dobře si zvykají na chůzi na vodítku.

Korati jsou přítulné kočky se zvláštním charakterem. Mají ve svém okolí velmi rádi lidi a potřebují mnoho pozornosti, aby se cítili dobře. Někteří korati mohou žárlit, pokud členové rodiny obrátí svou pozornost na jiná zvířata. Kočka korat žije raději doma. Pouliční hluk, a dokonce i rušná domácnost zvíře velmi znervózňuje. Ale po celý svůj život zůstává hravá ke svým lidským majitelům. Je to jedno z velmi mála plemen, které má zdánlivě radost z učení a opakování kousků na povel.

Ke všem neznámým kočkám přineseným do domu je surová a bojovná.

Krátkou srst koratů lze udržet v dobré kondici s minimem námahy. Pokud kočku přibližně jednou týdně vykartáčujete, bude to zpravidla stačit. V období línání může jako vhodná pomůcka pro rychlé a účinné odstraňování uvolněných chlupů posloužit furminátor.

Pravidelně zastřihujte ostré konce drápků štípacími kleštičkami a čistěte uši speciálním přípravkem.

Korati mají velmi melodický hlas a jsou obzvláště „hovorní“. Tyto kočky jsou velmi živé, aktivní a zbožňují šplhání a hry.
 

Top