Nástavkové úly

Úly nástavkové

V naší nabídce jsou nástavkové úly k nalezení v mnoha variantách. Momentálně nabízíme:

  1. Palubkové
  2. Celodřevěné
  3. Polystyrenové

Nástavkové úly palubkové

Naleznete u nás palubkové úly ve všech běžných rozměrech RM 39x, ale i typu Čechoslovák 37x30. Není pro nás však problémem poskytnout jakékoliv rámkové míry. Zateplení polystyrenem je k disposici o tloušťce 2, 3 a 5 cm. Na objednávku lze zateplení polystyrenem nahradit ovčí vlnou.

Pro úly s tloušťkou zateplení 2 cm nabízíme dna se sílou stěn 2 cm a se zateplením 3 a 5 cm dna se sílou bočních stěn 2,5 cm. Česno je po celé délce připevněno k rámu pantem. Dno je přístupné také otvorem se zátkou v zadní části, používaným pro léčbu aerosolem. Otvor lze použít také jako ventilační. Varroa dna obsahují síť z nerezu či pozinkované oceli. Šuplíky jsou vyrobeny z PVC desky o tloušťce 4 mm.

Nástavky jsou oboustranně pobity 1,2 mm palubkami. Otvor vědoucí přes zateplení je zpevněn PVC trubkou. Jako součásti k nástavku jsou také šroubek a česnový otočný uzávěr.

Vnitřní víka s dvěma větracími otvory jsou vyrobena ze sololitu. Víka jsou používána spíše do včelnice, je možné je ale použít i venku. Pro venkovní použití doporučujeme použít spíše pevnější palubková víka. Při užití venku je nutné palubkové nebo vnitřní sololitové víko přikrýt plechovým víkem.

Nástavkové úly celodřevěné

Nástavkové úly polystyrenové

Další renovací nástavkových úlů jsou úly polystyrenové. Velkou výhodou polystyrenu oproti palubkovým úlům je jeho lehkost. Jednotlivé díly jsou z jednoho kusu, a tedy nejsou sestavovány z částí polystyrenu. Zámek je poplastován. Sestava celého úlu je odvětrána. Zátky větracích otvorů jsou samozřejmou součástí sestavy.

Top