Škrabadla pro kočky

Vybíráme škrabadlo pro kočku

Pokud jste již zkušeným chovatelem, pak jistě víte, že škrabadla jsou povinnou výbavou všech majitelů koček. Škrabadlo je pro kočku velmi důležité především z důvodu broušení drápků, které jim dorůstají po celý jejich život. Tím, že si pořídíte škrabadlo, tedy logicky ušetříte nábytek, který by mohl kočce sloužit právě k broušení drápků.

Škrabadlo má ale i spoustu dalších výhod.
 

Jaké kočičí škrabadlo zvolit?

Škrabadlo pro kočky, škrabadla pro kočkyPořídíte-li si škrabadlo, udržíte tím vaši kočku aktivní, předejdete tím nadváze a jiným problémům, například s klouby. Díky škrabadlu umožníte kočce protahování svalů, což je zásadní především pro ty kočky, které tráví většinu času v domě. Pořízením škrabadla budete udržovat ve výborné kondici také drápky vaší kočky. Škrabadlo dále představuje předmět, který si může kočka označit svým pachem, což ji bude uklidňovat, jelikož tímto způsobem si kočky označují svůj revír, používají k tomu kromě pachu také škrábance.

Nejdůležitější je vybrat to správné škrabadlo, které bude vyhovovat potřebám vašeho kočičího mazlíčka co nejlépe. Určitě by škrabadlo mělo odpovídat také vašim možnostem. Takže první otázka, kterou byste si měli položit při výběru vhodného škrabadla, je, kolik místa chcete vyčlenit na takovéto domácí kočičí škrábání. Pokud nemáte ve vašem obydlí příliš mnoho prostoru, pak byste měli vědět, že existují i rozložitelná škrabadla anebo menší, skladnější škrabadla.

V případě, že máte velmi malý byt, pak právě do vašeho bytu se bude hodit škrabací podložka. Takovou podložku můžete velmi jednoduše položit na zem nebo ji můžete zavěsit na stěnu.
 

Čím vyšší škrabadlo a čím větší prostor pro kočky, tím lépe

O kočkách byste měli vědět, že milují výšky, na to byste měli pamatovat i tehdy, budete-li vybírat škrabadlo. Platí tedy pravidlo, že čím vyšší škrabadlo bude, tím bude kočka nadšenější.

Živější kočky určitě ocení, když zainvestujete a pořídíte jim větší hřiště. Samozřejmě to znamená, že vyhradíte své kočce více prostoru. V potaz byste ale měli brát, že čím více prostoru bude vaší kočce patřit, tím více ušetříte vybavení vašeho domu, které bude kočka méně ničit.

Větší hrací plochu ale určitě neocení kočka, která je spíše pecivál. Taková kočka jistě ocení škrabací sloupek s odpočívadly.
 

Nejdříve si pořiďte kočku a až poté škrabadlo

Škrabadla jsou k dispozici v nejrůznějších provedeních, například podle materiálu, stability, množství. Na trhu existuje velké množství materiálů, ze kterých jsou škrabadla zhotovena. Doporučována jsou především škrabadla z přírodního sisalu. Upřednostňovat byste měli při výběru stabilní škrabadlo, které by se za žádných okolností nemělo kývat, abyste neohrozili bezpečí vaší kočky.

Určitě byste také měli investovat více prostředků do koupě většího množství škrabadel, pokud vlastníte více než jednu kočku, předejdete tím konkurenčním bojům.

Ve chvíli, kdy zvolíte škrabadlo, které podle vás nejlépe naplňuje potřeby vaší kočky, pak jej můžete prostřednictvím nejrůznějších zlepšováků ještě více v očích vaší kočky zatraktivnit. Můžete například nastražit na škrabadlo šantu kočičí, to se pak budou dít věci! Většina koček na šantu kočičí velmi reaguje s různou intenzitou. Nemusíte se bát, pro kočky je šanta kočičí naprosto neškodná, nemá ani žádné vedlejší účinky, a co je hodně důležité, šanta kočičí není pro kočky návyková.

Dále také můžete využít spreje s kočičími feromony. Jedná se o prostředek, na který kočky rovněž velmi reagují. Můžete zkoušet, co platí právě na tu vaši kočku.

Z výše uvedeného popisu plyne jediné. Rozhodně byste neměli kupovat nejdříve škrabadlo a až poté kočku. Každá kočka má své specifické potřeby, které je nutné respektovat, v opačném případě by se také mohlo stát, že by si kočka škrabadlo nevybrala jako nástroj pro broušení svých drápků. Vybrat by si mohla právě vybavení vašeho bytu. Volba správného škrabadla je tedy zásadní pro bezproblémového soužití vás a vaší kočky.

Top