Bouda pro psa

Výběr psí boudy

Pokud je součástí vaší rodiny čtyřnohý psí kamarád, zajisté byste pro něj udělali, co jen můžete, aby se cítil dobře. Není proto nic snadnějšího než mu pořídit boudu. Na výběr máte ze dvou možností, podle toho, kde ji chcete umístit. Existují psí boudy pokojové a venkovní.
 

Proč boudu nedělat svépomocí

Možná si říkáte, že boudu psovi dokážete udělat sami, ale měli byste to nechat na odborníkovi. Ne vše, co vyrobíte, může být pro vašeho psa vhodné. Mezi nejčastější chyby při výrobě psích boudiček patří například špatné izolační vlastnosti, bouda může také nasávat vodu při umístění na často mokrém podkladu anebo nemusí být velikostně vhodná pro vašeho psa. Pokud tedy chcete svému psovi zajistit to nejlepší pohodlí v létě i zimě, musíte počítat s kvalitní izolací a dostatečným prostorem.

Ovšem s větším prostorem také roste tepelná ztráta vnitřní části boudy. V případě domácí výroby boudy nemusíte dosáhnout vyvážení velikosti a tepelné izolace, čímž může pes pociťovat značné nepohodlí při výkyvech venkovní teploty.
 

Kvalitní venkovní boudy

Boudy pro psy

Ty nejlepší boudy pro psy si můžete nechat vyrobit od odborníků nebo si je můžete zakoupit na internetu. Boudy jsou zpravidla zhotoveny nejlepšími technologiemi, jsou zateplené, aby váš pes cítil uvnitř tepelné pohodlí a nestrádal zimou. Výběr kvalitní boudy, která je dostatečně velká a udržuje uvnitř teplo, je základ pro spokojenost vašeho čtyřnohého miláčka.

Boudy se vyrábí převážně ze dřeva, existují také plastové varianty. Boudy lze doplnit také průchodovými dvířky, čímž se zajistí ještě větší tepelný komfort uvnitř boudy. Při výběru také musíte počítat s tím, aby váš pes měl dostatek prostoru uvnitř. Pokud bude bouda malá, bude také nepohodlná, takže se může stát, že pes bude odmítat do boudy chodit.
 

Pokojové boudy

Pokud chováte psa uvnitř domu či bytu, i tam pes potřebuje nejen vlastní pelíšek, ale také své soukromí. Pokojová bouda je oproti venkovním variantám ze dřeva a dalších materiálů vytvořena z měkkých materiálů, ale i přesto zajišťuje psovi dostatečné soukromí, pokud chce mít klid.

Pokud si říkáte, že obyčejný pelíšek by mohl stačit, zamyslete se, jak byste se cítili sami, když chcete klid, ale všichni na vás vidí a vy vidíte je. I psi občas potřebují absolutní klid a soukromí, své vlastní útočiště, pokud se jim něco nelíbí nebo jsou ve stresu.
 

Základem je kvalitní výběr

Nyní již víte, co vaši psi potřebují pro své pohodlí, takže je jen na vás, abyste jim vybrali kvalitní boudy a útočiště, jejich oázy klidu. Berte prosím také na vědomí, že ne všechny psí boudy jsou vhodné zrovna pro vašeho miláčka. Vybírejte s rozumem a nenechte se zlákat nízkou cenou, dbejte při výběru na kvalitu a pohodlí vašeho psa.

Top