Aljašský malamut

Aljašský malamut

Pes vhodný k práci, pracovní pesJak už samo jméno plemene napovídá, byli tito psi vyšlechtěni na Aljašce tamním kmenem Inuitů. Ti využívali těchto psů k přepravě potravy, ale později k práci mnohem namáhavější. Malamuti se proslavili jako tažní psi, a to kvůli své velikosti a síle. Dokázali táhnout sáně na velkou vzdálenost a v rychlém tempu. Dnešní malamuti se k tažení používají stále a umějí sáně táhnout i sami bez smečky. Rodina, která si malamuta pořídí, velmi rychle zjistí, jak krásně umějí spolupracovat s lidmi i ostatními zvířaty. Malamuti se nejlépe cítí ve velké rodině, a když se jim to nepoštěstí, mají snahu vytvořit si svou vlastní.
 

Charakteristika plemene Aljašský malamut

Aljašský malamut je největší tažný pes. Je vysoký 57–70 cm a váží 40–55 kg.

Malamuti mají hustou a velmi jemnou srst v šedém a bílém zbarvení (případně černém a bílém). Srst malamuta je zvláštně uzpůsobena a díky tomu můžete zvíře chovat jak venku, tak i doma. Vydatně líná dvakrát do roka.
 

Co byste měli vědět, než si Aljašského malamuta pořídíte?

Malamuti se ideálně hodí do rodiny s dětmi. Nemají ale mentalitu hlídačů a nejsou ostražití k cizím lidem. Neštěkají, ale vyjí.

Pracovitost mají malamuti v krvi. Jsou to v první řadě pracovní psi a ke svému životu přímo potřebují provozovat dobrou a užitečnou práci nebo plnit nějaký úkol, který se snaží vykonat co nejlépe. Nečinnost na zahradě, nebo dokonce v kotci jim nesvědčí.

Malamuti velice rádi chodí na výlety, milují cestování, táboření a dlouhé pochody. Malamutům se nesmí povolit ve výchově, která musí být tvrdá a důsledná.
 

Top