Plemena psů

Jakou rasu psa preferujete?

Existuje velké množství typů psů, z nichž si můžete vybrat. Musíte se ale rozhodnout, zda si chcete pořídit štěně, nebo raději již dospělého psa? Papírového nebo např. z útulku? Vybírejte proto podle toho, co od psa očekáváte, a také zda stojíte o velkého, středního nebo malého psa. V neposlední řadě je také důležité, zda bude pejsek s vámi v bytě nebo zda bude na dvoře nebo na zahradě v kotci.
 

Obrázek 0
 

Oblíbená psí plemena

Ze středních a větších plemen patří k nejoblíbenějším zejména německý ovčák, ale i další pejsci. Všem plemenům byste měli zakoupit vhodné krmivo a granule.
 

Německý ovčák
Tento pes byl původně vyšlechtěn jako pastevecké plemeno, rád spolupracuje s člověkem a rád hlídá svého pána, jeho rodinu i majetek. Při správné výchově je dobře ovladatelný, hravý, kamarádský. Lidé si ho často spojují s termínem služební pes, i když v dnešní době se stále častěji chová v domácích podmínkách.

Bernský salašnický pes
„Berňáček“ patří k pasteveckým psům a k nejoblíbenějším švýcarským horským psům. Má radostnou povahu, je poslušný a jeho roztomilý vzhled z něho dělá ideálního rodinného psa.

Border kolie
Jedná se o psa, který vyniká svojí inteligencí, hravostí a obratností. Původně pochází z kopcovitého skotského pomezí. Nebývá moc dobrým hlídačem, protože velmi dobře vychází i s cizími lidmi. Rád se učí, miluje různé druhy sportů. Protože je sám velmi aktivní, hodí se pro aktivní majitele, kteří s ním budou hodně sportovat.

Labradorský retrívr
Jedná se o jednoho z nejoblíbenějších a nejspolehlivějších psů na světě. Tento pejsek je díky své laskavé, přátelské a nekonfliktní povaze ideálním psem pro handicapované lidi a také pro rodiny s dětmi. Potřebuje dostatek pohybu a společnost lidí, protože samota ho stresuje.

Zlatý retrívr
Od labradorského retrívra se liší délkou srsti, jinak mají obě plemena velice podobné vlastnosti. Je to pejsek, který může být také speciálně trénovaný na pomoc slepcům a invalidům. Také je velice trpělivý vůči dětem a využívá se často jako canisterapeutický pes. Je poslušný, laskavý a přítulný a velmi rád se koupe.

Samozřejmě existuje další velké množství oblíbených velkých a středních psích plemen. Ale uvedeme i několik zástupců oblíbených malých plemen.

Yorkšírský teriér
Tento malý pejsek se v poslední době těší rostoucí oblibě. Určitě se vyplatí pořídit si štěně s průkazem původu, abyste měli jistotu o jeho zdravotním stavu. Yorkšírský teriér je totiž náchylný na celou řadu zdravotních problémů, o kterých se bez průkazu původu nemusíte včas dozvědět.

Čivava
Čivava je pro svoji bojácnost a tím, že nemá ráda hlučnost, méně vhodná k malým dětem. Je to velmi ostražitý a smělý pejsek. Aby se z něho stalo hodné a poslušné zvíře, nesmí chybět při jejím výcviku důslednost, jinak dokáže být agresivní a neukázněná. I pro ni zde najdete mnoho produktů.

Bišonek
Dalším z oblíbených „gaučových“ psíků je např. bišonek. Je to přizpůsobivý, radostný, živý, ale i svérázný pejsek, který dovede být svému páníčkovi věrný až za hrob.

Top