Faraonský pes

Faraonský pes

Pes s vyrovnanou povahouPrvní malby tohoto plemene byly nalezeny před více než 5000 lety. Tito psi byli pochováváni se stejnou úctou a všemi náležitostmi jako lidé. Proto se také dochovali mumifikovaní jedinci, díky kterým jsou tyto poznatky známy. Královna Kleopatra ale nechala prý tyto psy nechat vyhubit, a proto byli po řadu let považováni za vyhynulé. Znovuobjeveni byli opět až v roce 1930 na Maltě. Jak se tam ale objevili, není přesně známo.
 

Plemeno vhodné i pro alergiky

Faraonský pes je v poslední době velice oblíbeným hlavně proto, že líná zcela minimálně, a proto je vhodný pro alergiky, a také pro svoji zcela vyrovnanou povahu. Kdo si ho chce pořídit do bytu, jistě ocení i to, že tento pes je zcela bez zápachu.

Faraon je elegantní pes střední velikosti. V dospělosti by měl vážit od 17 do 27 kg a měl by dosahovat výšky od 53 do 56 centimetrů. Jak známo, feny bývají většinou menší a drobnější než psi. Jeho srst je hladká a přiléhavá, zbarvena od žlutohněda přes béžovou až do rudohněda.

Pro faraony jsou typické velké stojaté uši. Na kráse mu přidává i jeho ušlechtilé držení těla.
 

Vynikající hlídač

Faraonský pes vůbec nezapácháKaždý, kdo o tomto plemenu uvažuje, by měl nejdříve zvážit, kolik času je ochoten pejskovi obětovat. Toto plemeno je velmi temperamentní a  vypuštění na zahradu mu stačit nebude. Faraon je velmi rychlý pes, který potřebuje opravdu dostatek pohybu. Díky své přátelské povaze věnuje veškerý čas, který jde, se svojí ,,člověčí“, smečkou. Majitelé rodinných domů zajisté ocení i jeho ostražitost, díky které se z něj stává vynikající hlídač.

Když se řekne faraon, každý, kdo o tomto plemenu něco ví, si jistě jako první vybaví jeho výraz v obličeji. Ne nadarmo mu Britové říkají smějící se pes. Jako jeden z mála psů totiž znatelnou mimiku obličeje.
 

Faraonský pes je velmi přátelský

Jak známo, pejskaři se velmi často potkávají, ať už na cvičáku, nebo jen tak v parku na procházce, a zde přichází faraonovo další plus, a sice to, že je velmi snášenlivý s jinými psy. Je přátelský a hravý, takže ani setkání s nevyřáděnými štěňaty nebude problém, jako to bývá u většiny dospělých psů. Takže v případě, že už doma nějakého toho čtyřnohého kamaráda máte nebo zvažujete koupi dalšího, nemusíte se bát. Faraonovi jejich přítomnost vadit nebude, ba naopak bude díky své společenské povaze velmi rád, že vedle vás má dalšího kamaráda na hraní.

Pokud si pořídíte tohoto psíka, oceníte ho jako hlídače na zahradě, ale i jako dokonalého společníka do bytu i jako věrného přítele.
 

Top