Catgenie kočičí wc

Kočičí automatická toaleta Catgenie

Kočka je sama o sobě čistotné zvíře. Svou potřebu vykonává na klidném místě a většinou ji chce zahrabat. Pokud stelivo v kočičí toaletě pravidelně nečistíme, neměníme, kočička tam chodit nebude. Proto stelivo, a to samé i toaleta, musí být pro vaši kočku co nejvíce příjemné.

Kočičí záchod je jedna ze základních položek rozpočtu a rozhodně ji neovlivní, jak je toaleta pro kočky velká. Zkráceně řečeno, ani na malém záchodu pro kočky neušetříte. Je potřeba si uvědomit, že toaleta je jednorázovou položkou. Zároveň každá výměna steliva nás stojí čas a peníze.

O kočičí záchůdek je potřeba se starat denně a jednou za týden jej vyčistit celý. Proto je důležité, aby se dal celý kočičí záchod lehce vyčistit, protože kočky nechtějí chodit na znečištěné nebo páchnoucí místo. K tomu se samozřejmě váže druhá věc, a to je vaše pohodlí. Nikdo nechce mít doma pověstný „kočičí“ pach, ale zároveň je těžké udržet kočičí toaletu stále čistou, zvláště pokud vlastníte více koček.
 

Výhody kočičí toalety Catgenie

Za stelivo se měsíčně utratí cca 100 až 200 Kč, záleží na značce. Za rok je to částka kolem 1 200 až 2 400 Kč. Vezmeme-li v úvahu, že se kočky dožívají až 15let (některé i déle), tak částka, kterou utratíme jenom na stelivu je opravdu značná. Čas, který věnujeme pravidelnému čistění klasických záchůdků pro kočky, lze jistě také využít mnohem lépe, než čistěním záchodku. Jak ale ušetřit na stelivu i na vlastním čase? Stačí si pořídit robotickou toaletu CatGenie.

Toaleta pro kočky, kočičí wcToaleta CatGenie má rozměry 53 cm x 48 cm x 61 cm (výška x šířka x hloubka). Je tedy vhodná pro většinu kočičích plemen. Toaleta se plní speciálním typem omyvatelných granulí, které jsou permanentní, takže nemusíte každý měsíc kupovat nový pytel steliva.

Granulky jsou malé a podobají se písku. Kočka má tedy možnost uspokojit svoji přirozenou touhu po hrabání během vykonávání potřeby. Granulky se od běžného steliva liší tím, že neabsorbují tekutiny, ale jsou omyvatelné. Při aktivaci toalety je omyje speciální roztok, který je zbaví zápachu a mikrobů. Horký vzduch pak granule následně vysuší. Samotný trus s močí je spláchnut do společného odpadu, kde se o něj postará čistička odpadních vod.

Granulky jsou velice ekologické, a pokud by došlo k požití granulek kočkou (nebo člověkem), nemusíme se ničeho obávat – granulky prostě projdou trávicím traktem. Granule jsou snadno rozložitelné a na rozdíl od steliva jsou recyklovatelné. Nemusíte se přitom bát nepříjemných pachů, se kterými se majitelé koček musí často potýkat. CatGenie toaleta pro kočky totiž veškerý zápach eliminuje a zbaví ji veškerých bakterií a parazitů, kteří by se v ní mohli nacházet.
 

Jak Catgenie funguje?

Jedná se o plně automatizovanou toaletu pro kočky. CatGenie disponuje třemi volitelnými automatickými režimy, díky nimž se už nikdy nebudete muset obtěžovat vynášet kočičí trus a čistit klasické kočičí toalety se stelivem.

1) Aktivace kočkou: CatGenie se v tomto režimu aktivuje díky pohybovému čidlu po každém použití, tedy vždy, když kočka opustí toaletu.

2) Automatická aktivace: V tomto režimu si sami zvolíte, v jakém časovém intervalu má docházet k čištění - jednou až čtyři krát za den.

3) Manuální řízení tlačítkem Start: Doporučujeme hlavně v případě, kdy si kočka teprve zvyká na nové zařízení. Nicméně jej můžete využít jako doplňkovou možnost ke dvěma předchozím režimům, čímž si zaručíte stoprocentně hygienické podmínky.

Samočistící kočičí wcAbyste toaletu CatGenie zapojili, musíte ji nejprve připojit ke zdroji studené vody. Zapojení je velmi jednoduché, postačí vám hadice (součástí balení), kterou napojíte na kohoutek v koupelně, případně v jiné místnosti, kde chcete mít toaletu umístěnou. Zdroj studené vody je důležitý k promývání granulí.

Dále toaletu připojíte k odpadu (pro pračku nebo z WC) a zapojíte do elektrické zásuvky (240 V). Pro zvýšení bezpečnosti doporučujeme umístit toaletu na nevodivou podložku (např. gumu).

Energetická náročnost toalety je 20 W na čisticí cyklus, který zabere 17 minut, a 1200 W na sušicí cyklus o totožné délce trvání.

Toaletu navíc může mít odkrytou nebo zakrytou, přesně podle potřeb - vašich i vaší kočky.
 

Jak naučit kočku na kočičí toaletu Catgenie?

Na prvním místě je nutno zmínit, že není kočka jako kočka. Některá si na automatickou toaletu CatGenie zvykne okamžitě a ani nezpozoruje změnu, jiná může být zprvu nedůvěřivá a může jí chvíli trvat, než se odváží vstoupit do nového neznámého prostředí. Jak tedy postupovat?

1) Nechejte vedle CatGenie stát původní kočičí toaletu, která bude pokud možno co nejšpinavější. Kočky obecně nemají rády nepořádek a zápach – tím spíš je to potáhne do čistého prostředí.

2) Zpočátku spouštějte toaletu pomocí tlačítka Start, a to v době, kdy kočka spí nebo je venku. Kočky mají mnohonásobně citlivější sluch než lidé, proto by se mohla by se cizího zvuku vyděsit. Aby si kočka na zvuk čištění zvykla, můžete jí vždy po spuštění cyklu dát oblíbený pamlsek – takhle to bude zvuk indikující přicházející stravu a ne děsivé vrčení.

3) Až si kočka zvykne, můžete nastavit automatické režimy aktivace kočkou, nebo automatická aktivace.
 

Top