Homeopatika pro psy

Homeopatická léčba psů

Léčení zvířat homeopatiky má ve světě tradici a v některých zemích se dokonce veterinární homeopatie vyučuje na univerzitách. U nás tenhle typ léčby stále ještě výrazně zaostává, na druhou stranu má ale spoustu příznivců. A to i mezi majiteli domácích mazlíčků. Když se totiž „nasadí“ správný lék, dokáže téměř zázraky.
 

Jak homeopatika pro psy fungují?

Psí homeopatikaHomeopatická léčba funguje na principu „podobné se léčí podobným“. Tento základní zákon zformuloval německý lékař Samuel Hahnemann (1755–1843). Zjistil, že látka, která má tu schopnost vyvolat onemocnění, je také schopna nemoc vyléčit. Podmínkou ovšem je, aby tato látka byla naředěná a nepotencována (neboli natřepána). Jedná se vlastně o naředěnou a potencovanou látku rostlinného (např. kořen nějaké rostliny), živočišného (např. jed z hada) nebo minerálního původu (např. tuha), kterou lze léčit onemocnění, jež vykazuje příznaky, které je schopen vyvolat lék v neředěném stavu. Díky speciální přípravě působí na funkční poruchy organismu. Léky jsou vyráběny ve specializovaných laboratořích za velmi přísných podmínek.

V homeopatii se neléčí pouze jednotlivé potíže, ale celek. Cílem homeopatické léčby není odstranit pouze jednotlivý symptom, jako např. bolest, zvýšenou teplotu, vyrážku, ale navrátit pacientovi celkové zdraví.
 

Jak homeopatika vypadají a jak se psům podávají?

Homeopatické léky jsou preparáty ve formě malých bílých cukrových kuliček, jejich podávání je tedy pro psy poměrně jednoduché. Neměli byste na ně sahat, ideální je podat je psovi ve víčku lahvičky, abyste je nekontaminovali. Možné je i rozpouštět je ve vodě a podávat injekční stříkačkou.

Podáváme vždy jeden druh léku, pes by pět minut před podáním a po podání neměl jíst a pít.

Homeopatickou léčbu na rozdíl od léčiv klasické medicíny zvířata velmi dobře snášejí. Mnoho zvířat vnímá velmi citlivě pachy a hořkou chuť léčiv a klasické léky proto často odmítá přijímat.

Důležité je také, že homeopatická léčba nezatěžuje léčený organismus, většinou nemá vedlejší účinky a neexistují interakce s jinými léky. V kombinaci s bylinnou terapií dokáže pokrýt široké spektrum nemocí a obě metody se v účinku podporují a doplňují.

Homeopatické léky působí v souladu s přírodou a zlepšují obranyschopnost a schopnost se s probíhajícím onemocněním vyrovnat a dosáhnout rovnovážného stavu. Velkou výhodou homeopatik je i to, že nemají žádné vedlejší účinky. Lze je kombinovat i s klasickými léky, účinky se nijak neovlivňují.
 

Top