Hototský bílý králík

Hototský bílý králík

Jedná se o francouzské plemeno, které vyšlechtila žena, což je v chovatelství králíků rarita. Za své druhové jméno vděčí tito králíci vesnici Hotot en Auge.

První králíci tohoto plemene byli vystavováni v roce 1912. Dost dlouho trvalo, než si těchto králíků všimli chovatelé z jiných zemí. V roce 1927 se králíci dostali do Švýcarska, kde se stali velmi populárními. Dnes je toto plemeno známo po celém světě, ale nejvíce obdivovatelů má v Evropě.
 

Charakteristika plemene Hototský bílý králík

Hototského bílého znají především lidé, kteří se pohybují na výstavách. Toto plemeno je známo jako jedno z nejtěžších na chov kvůli předepsaným kroužkům kolem očí. Lidé, kteří chtějí králíka jako domácího mazlíčka, si právě toto plemeno málokdy vyberou.

Hototští králíci mají většinou přátelskou povahu a jejich váha se pohybuje mezi 3,5 až 5 kilogramy. Kožešina těchto králíků má normální délku, je plná, pružná se silným leskem a hustou podsadou.

Králíci tohoto plemene jsou čistě bílí, mají tmavě hnědé oči a černé kroužky kolem očí. I pigment na očních víčkách by měl být hodně tmavý. Kroužek kolem očí by měl být široký 3–5 mm a měl by být co nejrovnoměrnější.
 

Top