Chov hadů

Chov hadů

Pro chov hadů doma obecně platí pár pravidel. V žádném případě nemůžeme bez zvláštního povolení doma chovat hady z naší přírody, protože jsou všichni chráněni zákonem! Chov jedovatých hadů (zmijí, kober, mamb, chřestýšů atd.) je lepší přenechat skutečným odborníkům (herpetologům nebo specializovaným institucím). Hadi mohou utéct i z opravdu dobře zajištěného terária a i při manipulaci s nimi vždy hrozí nebezpečí uštknutí. V takovém případě je nutná okamžitá lékařská pomoc.

Samozřejmě i v případě, že chováme nejedovatý druh hada, je nutné zabezpečit terárium tak, aby nemohl utéct.

Při chovu hadů musíme mít k dispozici dostatek jejich potravy. Krmíme je obvykle laboratorními myšmi a potkany, proto musíme mít pro chov hadů zaveden i dostatečně produktivní chov těchto živočichů.

Mezi hady jsou i tací, kteří se živí výhradně rybami, obojživelníky, jinými plazy nebo ptáky, což jim bez lovu těchto zvířat v přírodě nemůžeme poskytnout.

Nezapomínejte také na to, že mnoho lidí se hadů štítí nebo bojí, což může vést ke konfliktům mezi rodinou a přáteli. Samozřejmě i sousedi, pokud žijeme v bytě, mohou vznášet protesty proti chovu hada.

Nezapomeňte tedy vše důkladně zvážit, než si hada vůbec pořídíte.
 

Top