Jak krmit štěně

Jak správně krmit štěně

Pořídíte-li si štěně, musíte dbát na jeho správné krmení. Zameškáte-li něco v jeho vývoji, chybu v dospělosti jen těžko napravíte.
 

Jak často štěně krmit?

Nejlepší granule pro psy, krmení štěňatKdyž si přivezete štěňátko domů, je už zvyklé přijímat granule a krmí se 3x denně do stáří 6 měsíců, pak 2x denně do 10 měsíců a pak už stačí krmit jen jedenkrát za den. Někdo ovšem krmí 2x denně celý život. Záleží na tom, jak je pejsek náchylný na torzi žaludku a jak je aktivní.

Se štěnětem si přivezete domů od zodpovědného chovatele granule, kterými bylo krmeno. Můžete ve stejné značce pokračovat, nebo pomalu zvykat na jinou, která se vám zdá být vhodnější.

Od malička učíme pejska, že mu dáme jeho dávku a necháme mu ji na 5–10 minut a pak mu ji sebereme a další dostane v obvyklou dobu. Nenecháme pejska, aby se v tom vrtal, a v žádném případě mu nenecháváme plnou misku po celý den. Po krmení by se mělo štěně nechat v klidu, aby vytrávilo.
 

Čím štěně krmit?

Granulí pro štěňata je mnoho značek, ale zásadní je nešetřit na penězích a opravdu vybírat podle složení a kvality. Na internetu je velká nabídka i s recenzemi chovatelů. Při pochybnostech je dobré poradit se s veterinářem.

Samozřejmě, že obřím plemenům psů se musí přidávat minerální a vitaminové doplňky, protože v granulích není potřebné množství, které zabezpečí jejich správný růst a vývin kostí.

Top