Míček na pamlsky

Pamlskovník pro psy ve tvaru míče

Psi jsou hravá zvířata, a proto potřebují dostatečné množství psychických i fyzických podnětů pro svoji celkovou pohodu. Hračky rozvíjí inteligenci psa. Nedostatek vyžití je nejčastější příčinou destruktivního chování. Hrozí pak, že pes začne ničit zařízení bytu. Majitel sám nejlépe ví, jaká hračka je pejskovi nejbližší. Štěněti je dobré pořídit hraček hned několik a nechat ho vybrat, co se mu bude líbit nejvíc.

Ideálním vyžitím jsou míčky na pamlsky nebo takzvaná konga. Jsou vyrobeny z pevného plastu nebo přírodního takřka nezničitelného kaučuku ve tvaru míčků, kostek nebo kuželů, které pejsek opravdu nerozkouše. K dostání jsou ve spoustě barevných provedení i velikostí.

Míčky jsou vhodné pro všechny plemena i velikosti psů. Je třeba vybrat vhodný míček, aby odpovídal velikosti psa.
 

Jak takový pamlskovník funguje?

Míčky mají jeden nebo několik otvorů, které se naplní oblíbenými pamlsky, a ty vypadávají ven poté, co ho pejsek koulí po zemi.

Míč pamlskovník, kongo pro psyPoprvé je dobré naplnit míček až po okraj co to jde, aby už i při malém zavadění o něj pejskovi vypadla odměna a tím měl ihned motivaci ve hře pokračovat. Stejně tak je ideální dát pejskovi pod míček přímo na zem jeden pamlsek, aby rychle pochopil, že po strčení do míčku z něj vypadnou dobroty.

Ideální je dát pejskovi míček na hladkou podlahu, jako je například plovoucí podlaha nebo linoleum, na kterém se mu budou pamlsky dobře hledat. Na koberci by mu hledání mohlo dělat problémy a musel by se spoléhat spíše na čich.

Kong má tu výhodu, že díky nepravidelnému tvaru při hře vždy odskočí jiným směrem a psa tím o to víc motivuje ke hře.

Míčky jsou ideálním společníkem ve chvíli, kdy musí pejsek zůstat sám doma. Oproti klasickým míčkům, které musíte pejskovi házet nebo se přetahovat, aby ho hra bavila, se s míčkem na pamlsky zabaví sám. Je vhodný i pro štěňata, která velmi rychle pochopí, co mají dělat, aby se k dobrotě dostala.
 

Top