Botičky pro psy

Psí botičky

Psí botičky patří k praktické součásti psí výbavy, ale stejně tak jsou i módním výstřelkem. Obzvláště ve velmi mrazivém počasí, kdy se psí tlapky dostávají do kontaktu s posypovou solí, jsou ochranné botičky skvělým pomocníkem.

Aktivní psi hry ve sněhu přímo milují. Ačkoliv by v silných mrazech neměli zůstávat venku dlouhou dobu, není třeba je od hrátek ve sněhu odrazovat. Nejvíce jsou ale v mrazech zatěžovány tlapky, kterým neprospívá procházka po nasolených chodnících.
 

Botičky pro psy na zimu odolné proti posypové soli

Obuv pro psy, boty pro psyZima a sníh psům nevadí. S posypovou solí, která se používá k ošetření komunikací, je to však o poznání horší. I když je solení chodníků v mnoha městech zakázané, na silnicích se solí nešetří, a proto se kontaktu s ní stejně nevyhneme. Přece jen přejít silniční přechod nebo autobusovou zastávku občas musíme. Psům sice žádné dramatické újmy na zdraví nehrozí, ale sůl může způsobovat nepříjemné pálení jemné kůže mezi prsty. Nejsou-li tlapky delší dobu ošetřovány, hrozí i bolestivé popraskání kůže. Máte-li malého psa, můžete jej přes silnice či posolené chodníky přenést a vypustit jej až na nesoleném zasněženém místě.

Pokud má pes na tlapkách nějaké poranění, je vhodné pořídit mu speciální ochranné botičky. Ty poraněnou tlapku ochrání před dalším odíráním a zabrání průniku nečistot, čímž předejdeme zánětům. Stejně tak chrání tlapky psů před chladem, ledem, vlhkým počasím a extrémně hrubým povrchem.

Pro záchranářské psy, kteří si v sutinách často tlapku poraní, je pak botička nezbytností.  
 

Na co se u psích botiček zaměřit

Botičky pro psy by měly být měkké a pohodlné, neměly by se vyzouvat a omezovat psa v pohybu. Suchý zip umožní snadné a rychlé nazutí a upevnění přímo na nožku vašeho mazlíčka.

K určení správné velikosti je třeba změřit délku a obvod přední tlapky, když pes stojí.

Na trhu je k dostání mnoho designů, velikostí a typů botiček. Bývají vyrobeny z neoprenu nebo textilu, který je impregnován polymerovou vrstvou. Některé materiály jsou imitací kůže a díky perforaci jsou i prodyšné, což zamezuje tvorbě zapařenin, ekzémů a plísní. Jiné modely mají zase pryžovou podrážku s protiskluzovou úpravou a odrazovou ocelovou špičkou. Rozhodně je tedy z čeho vybírat.
 

Top