Psí oblečky

Proč pejskům pořídit psí oblečky (nejen) na zimu?

Oblékání psů je v dnešní době nejen funkční záležitostí, ale stále více se stává módním trendem. Stále větší počet psů žije s majiteli v domácnostech a tím ztrácí přirozenou schopnost termoregulace. Pejsci jsou pak náchylnější na změnu teplot a je třeba je stejně jako sebe přiobléknout dle počasí.

Oblečky pro psyJe samozřejmě na majiteli psa, zda a jak se rozhodne svého mazlíčka oblékat, ale je vhodné mít vždy na paměti, že i pes si zaslouží své pohodlí, a proto by měly být psí oblečky co možná nejpohodlnější a nejjednodušší. Sukýnka s volánky je určitě krásná ozdoba, ale při delší procházce nemusí být pejskovi pohodlná. Takže vybíráme vždy věci funkční a z kvalitních materiálů. Při výběru se spíše než na efekt díváme, aby obleček zasahoval až na bederní část a tím chránil ledviny. Dále je nutné rozdělit ,,šatník“ psa podle ročních období.
 

Jarní oblečení pro psy

Na jaře, kdy jsou časté plískanice, je vhodné vybrat obleček, který je lehčí, ale spíše z nepromokavých materiálů, který chrání psa před větrem a deštěm.

V tomto ročním období, kdy je zhoršená viditelnost právě kvůli počasí i kratším dnům, je určitě vhodné zvážit různé reflexní prvky.
 

Psí oblečení na léto

Každého psa přirozeně chrání před sluncem a jinými vnějšími vlivy srst, ale například takový naháč potřebuje v letním parném slunečném dni ochranu kůže lehkým, pružným oblečkem, který zabrání vysoušení kůže.

Pro léto jsou dále typické antiparazitní oblečky, které nejenom ochrání psa před vnějšími vlivy, ale také před blechami, klíšťaty a jinými parazity. Obleček funguje na principu postupného uvolňování látky permetrin, která je naprosto neškodná psům i lidem.  
 

Co obléct psům na podzim a na zimu?

Na podzim se pejsci oblékají zpravidla jako na jaře. Hlavně kvůli častým deštivým dnům je třeba zvolit nepromokavý obleček.

Psí oblečeníV zimě už je dobré vybrat opravdu teplý obleček, který ochrání psa před častými mrazy. Jedná se samozřejmě o velice individuální záležitost, protože stejně jako lidé jsou psi různě náchylní k zimě. Majitel sám nejlépe zná své zvíře, a proto ví dobře, jak teplý obleček vybrat.

Na zimu lze pejskovi pořídit i botičky, které opět zabrání prochladnutí zvířete, ale také ochrání jeho tlapky před všudypřítomnou posypovou solí.
 

Volte správnou velikost

V každém případě u jakéhokoliv oblečení, které pejskovi vybíráme, je nutné zvolit správnou velikost. Malé oblečení může psovi způsobit odřeniny, v případě že pořídíme velkou velikost, zase hrozí, že obleček nebude plnit svou funkci a bude spíše na obtíž.
 

Top