Vesty pro psy

Zimní zateplené vesty pro psy

I když je pohyb ve sněhu pro většinu psů zajímavým zpestřením každodenních procházek, zimní počasí pro ně kvůli nízkým teplotám představuje nejnáročnější období roku. Hlavním úkolem majitelů psů je v této době správnou výživou a vhodnými opatřeními maximálně omezit negativní vliv chladného počasí na celkový zdravotní stav jejich čtyřnohých mazlíčků.

Větší vliv má počasí na psy chované celoročně venku. Psi chovaní v domácnostech jsou v zimním období vystaveni teplotnímu stresu v podobě extrémních výkyvů teploty mezi bytem a venkovním prostředím.
 

Ochrana psů před chladným zimním počasím

Zimní oblečky pro psyDlouhosrstá plemena psů a plemena mohutnějšího tělesného rámce jsou vůči vlivům venkovních teplot odolnější, naopak psi krátkosrstí a drobní jsou výrazně choulostivější. U těchto plemen je velmi vhodné při venčení používat ochranné oděvy. Nejnepříznivější počasí představují teploty okolo bodu mrazu doprovázené srážkami a větrem. Srst psů rychle provlhne a kvůli větru dochází k intenzivnímu odpařování a ztrátám tepla. Zádová svalovina výrazně prostydne a může dojít ke vzniku velmi bolestivých křečí zádového svalstva, nezřídka doprovázených i příznaky slabosti pánevních končetin.

Ti, kteří s pejskem jezdí často na hory, anebo se pohybují v náročných terénech, vědí své. Počasí je velmi proměnlivé a vítr dokáže teplotu vzduchu ochladit i o několik stupňů. Když k tomu přidáte vlhkost, je jasné, že i váš chlupatý kamarád potřebuje být chráněn. A věřte, že i někteří psi s huňatou srstí vezmou někdy pokrývkou zavděk. Je však nutné sledovat svého psa a vědět, co vše je potřeba zakrývat a kdy.
 

Jakou vestu pro psa zvolit?

Na trhu je opravdu nepřeberné množství druhů oblečků, které se liší nejen barvou ale hlavně střihem a také druhem zateplení.

Na opravdu chladné dny je vhodná zateplená vesta, která ochrání nejen ledviny, ale i ostatní části těla, kvůli kterým může pes snadno prochladnout. Vesty se zpravidla skládají ze 3 vrstev (šusťák, vatelín, fleece), které zamezí jejímu promáčení a profouknutí. Nespornou výhodou je snadné oblékání vesty díky suchému zipu kolem krku a kolem podbřišku, obojí bývá zajištěno navíc plastovou sponou. Vesta má navíc popruhy k zadním končetinám psa, díky nimž obleček lépe přilne k tělu. Součástí vesty pak bývá i očko k provlečení ocásku a otvor v límci pro připnutí vodítka k obojku.
 

Top