Střídání značek granulí

Jak často měnit granule pro psy?

Střídání značek je jistý nešvar, který se do výživy zvířat přenáší z výživy lidí. Kvalitní značky průmyslově vyráběných krmiv obsahují ve správných poměrech všechny živiny podporující zdraví psů a není třeba je střídat. Naopak, u zvířat to vede k nevyváženosti střevní mikroflóry a k zažívacím potížím.
 

Pokud krmíte kvalitními granulemi, není nutné je měnit

V případě, že jste našli kvalitní suché krmivo, které vašemu psovi vyhovuje a ochotně ho přijímá, pak ho neměňte. Pokud krmíte kvalitními granulemi, není nutné je měnit za jiné ani při dlouhodobém zkrmování. Naopak při dlouhodobém krmení jednou recepturou můžete sledovat pozitivní vliv na zdraví zvířete, např. změna kvality srsti, vymizení zdravotních potíží (atopie, alergické reakce, poruchy trávení). Tyto změny lze pozorovat již po půl roce.  
 

Potřebujete přejít na jiné psí krmivo?

Je dobré střídat značky krmiv pro psa?Pokud už jste se z jakéhokoliv důvodu rozhodli krmivo obměňovat a přijde vám tato varianta lepší, je vhodné granule měnit minimálně jednou za tři měsíce. Jestliže váš pes dobře snáší změnu potravy, je ideální kupovat každý pytel jiný. K oblíbeným příchutím se můžete samozřejmě vracet častěji než k těm, které vašim mazlíčkům moc nechutnají. Není však zcela vyloučená varianta, že budete mít (respektive pes bude mít) dva oblíbené druhy granulí (ať už je to značka, nebo příchuť) a ty budete postupně střídat. Nelze však jeden den podat první a druhý den druhý druh granulek.

Přechod na jiné krmivo by měl být pozvolný. Přizpůsobení organismu na novou recepturu trvá 7 až 10 dní, teprve potom ji začne plně trávit. Nejprve je tedy nutné přimíchat ke stávajícím granulkám ty nové jen v malém množství a postupně přidávat dávku, až se dostaneme na typ granulek, které chcete obměnit. Nový druh byste měli pejskovi dopřát minimálně na tři měsíce.

Ať už budete dávat jeden druh, nebo více, je nejdůležitější, aby šlo o granulky kvalitní se všemi potřebnými ingrediencemi a v adekvátním poměru. Jedině tak bude pejsek zdravý a spokojený.
 

Top