THYMOVAR proužky do úlu

THYMOVAR proti varroáze

Jedná se registrovaný veterinární léčivý prostředek na léčbu varroázy na včele medonosné a vztahují se na něj dotace Evropské unie ve výši 70 %. V THYMOVARu se nachází přírodní látka thymol, která se získává ze silice Tymiánu, Mateřídoušky obecné apod. Má silné antiseptické účinky, proto ji můžete nalézt i v ústních vodách. Thymol byl znám již před tisíci lety ve starém Egyptě, kde se díky své schopnosti ničit houby a bakterie používal na mumifikaci lidských těl. Thymol nalezneme v některých potravinách, ale i v medu.

THYMOVAR vynalezlav roce 1998 ve Švýcarsku firma Andermatt BioVet AG. Ve stejném roce byl také registrován. Již od roku 1988 se společnost Andermatt BioVet AG zabývá vývojem a výrobou léčiv pro hospodářská zvířata. V České republice byl však THYMOVAR registrován až v roce 2010. Stejně tak se registroval i v Polsku, Slovensku, Slovinsku a Anglii. V současné době je zaregistrovaný ve 24 zemích na celém světě.

THYMOVAR rozdíly oproti jiných léčiv

Základní rozdíl spočívá především ve složení, tedy na základě aktivní složky thymol, což je přírodní účinná látka. Rozdílem u léčiv, které obsahují aktivní složku thymolu je ten, že THYMOVAR jsou prakticky proužky s thymolem. Proužky, které jsou vyráběny z medokované tkaniny z celulosy, včely protáhnou pouze propolisem, což ale nemá vliv na účinnost. Tu může ovlivnit pouze teplota a vnitřní objem úlu – správné dávkování.

Top