Psí záchod

Toaleta pro psy

Psí záchod je vhodné pořídit v případě, že máte doma štěně, musíte být často na delší dobu pryč z domu a pejsek nemá možnost jít ven, v případě, že vlastníte již staršího pejska, který už může mít problém s dodržováním hygieny, nebo pokud máte psa po nějakém operačním zákroku a je třeba udržovat větší čistotu v době rekonvalescence.

V každém případě nemůžete čekat, že záchod pořídíte a pejsek bude ihned vědět co dělat. Jako s každým jiným nácvikem psa to chce notnou dávku trpělivosti. Nicméně pes je od přírody čistotný a učenlivý tvor, takže se brzy naučí, kam chodit.
 

Jak naučit psa chodit na toaletu?

Jak naučit psa na záchod pro psyU štěňat je vhodné začít ihned poté, co si psa pořídíte. Mohou vám v tom pomoci nácvikové kapičky, které jednoduše nakapete na podložku a pach z nich pak psa přiláká.

Toaletku dáte nejdříve hned vedle pelíšku a pejska po vykonání potřeby pochválíte, případně odměníte pamlskem.

Poté záchod postupně přesouváte směrem ke dveřím.

Štěňata ale chodí častěji než dospělý pes, nemají ještě tak dobře vytrénovaný svěrač, takže u nich musíme být při výcviku opravdu trpěliví a vytrvalí.
 

Typy psích wc

Novinkou na trhu jsou speciální přenosné psí záchody, které simulují venčení venku. Vrchní vrstvu tvoří syntetická tráva, která umožňuje, aby moč stékala do kontejneru. Tráva přirozeně pejska láká na vykonání potřeby, takže učení na toaletu bude o dost snazší. Výhodou je jednoduché čištění a minimální zápach.  

Další typ toalety je vybaven místo syntetické trávy savou absorpční podložkou, nebo gelovou podložkou, které jsou nepropustné, takže zamezíte nechtěným loužičkám po bytě. Podložku pak stačí pouze vyměnit za novou a je vyčištěno.
 

Na zahradě určete psovi místo pro venčení

WC pro psyPokud máte zahradu a možnost nechat vyvenčit psa venku, je třeba myslet na psí toaletu i v tomto případě. Pokud máte fenku, tak je dobré určit jí místo, kam se může chodit venčit. Je možné jí ,,záchod“, ohraničit například kameny, aby dobře věděla, kam chodit. V případě, že vlastníte psa, je nasnadě opět určit místo venčení a dát tam buď patník, kámen, nebo jiný objekt, na který bude pes chodit.

Pokud chodíme s pejskem na procházky, je zcela jasné, že je třeba po vašem zvířecím kamarádovi udržovat čistotu a exkrementy sbírat do příslušných sáčků a vhazovat do koše.
 

Top