Vídeňský barevný

Vídeňský barevný

Tento druh pochází, jak už název napovídá, původně z Rakouska. Poprvé byl spatřen ve vídeňském Prátru v roce 1895. V roce 1903 už byli tito králíci exportování do více zemí jako například Německa, Nizozemska nebo Švýcarska.
 

Charakteristika plemene Vídeňský barevný

Vídeňští králíci mají robustní stavbu těla a váží mezi 3,5 a 5 kilogramy.

Srst je jemná na dotyk a má normální délku a velmi mnoho podsady. Původní barva tohoto plemene je modrá s modrýma očima. Potom se přidaly další barvy jako černá (s hnědýma očima), ohnivě divoké zbarvení (nazrzlá krycí barva s černým stínováním s hnědýma očima), šedá (světle hnědošedá krycí barva s modrošedým stínováním s modrýma očima), železitá (světle šedá krycí barva s černým stínováním s hnědýma očima) a modrošedá (světle šedá krycí barva s modrým stínováním s modrýma očima).

Vídeňský králík je přítulné zvířátko s lehce živější povahou. Plemeno patří k tzv. užitkovým zvířatům, což znamená, že dříve se tito králíci chovali výlučně na maso a kožešinu. Toto plemeno si oblíbili nejen drobní chovatelé, ale tito králíci jsou i přes svoji hmotnost velmi módní jako domácí mazlíčci pro děti.
 

Top