Britský obr

Britský obr

Britský obr je anglické plemeno, které zažilo na konci 40. let velký rozmach. V Anglii byli a jsou dosud uznáni pouze železití belgičtí obři. Přesto byli chovatelé, které chtěli zavést trochu jiné barvy, mimo jiné i proto, že jim železití belgičtí obři připadali příliš malí a mysleli si, že to souvisí s barvou jejich srsti. Rozhodli se importovat belgické obry s odlišnými barvami srsti ze Spojených států a chovat je jako samostatné plemeno. Dali jim název British Giant – britský obr.
 

Charakteristika plemene Britský obr

Britský obr má zhruba stejné vlastnosti jako belgický obr. Váží však méně, králice váží zhruba 6,1 kg a samci oproti tomu od 5,6 kg výše.

Britský obr má osrstění v normální délce a má také normální množství podsady. Toto plemeno je uznáno v bílé, modré, divoce zbarvené (světle hnědošedá s černým stínováním) a železité (světle šedá s černým stínováním) barvě srsti. Vedle toho jsou uznána i bílá zvířata s červenýma nebo modrýma očima.

Britský obr je přátelské plemeno, které je v zemi svého původu velmi oblíbeným. Kvůli své velikosti a hmotnosti není toto plemeno příliš vhodné jako domácí zvíře pro děti.
 

Top