Tašky na psa

Přepravní tašky pro psy

V případě, že vlastníte malá plemena psů, jistě víte, že se s nimi nedá vydávat na extra dlouhé túry. Tito pejsci nemají většinou rádi ani mokro a mrazy. I drobná procházka do obchodu jim může dělat problém.

Psi obecně jsou zvyklí spát valnou většinu dne a obzvlášť ta nejmenší plemena, takzvaní gaučáčci, prolenoší spoustu času. Nemůžeme se pak divit, že nejsou příliš nadšení, když se mají vydat na nějakou delší vycházku. Při cestování hromadnou dopravou, na výletech, nebo na delších procházkách oceníte příruční tašku pro psy.
 

Jakou tašku pro psa zvolit?

Tašky jsou zpravidla látkové nebo kožené. Velkou výhodou jsou zpevněná dna, která zabrání deformaci páteře pejsků.

V dnešní době jsou tašky vyráběné v různých barevných i designových variantách, takže je lehce můžete sladit například se svým oblečením nebo si vybrat jednoduše takovou, jaká je vám tvarově i barevně nejbližší. Velikost tašky musíte samozřejmě vybírat podle velikosti pejska. Měl by se v tašce cítit pohodlně.

Taška na nošení psa, tašky na psaV případě, kdy berete pejska například na návštěvu, je třeba myslet na to, že si bude chtít zvíře i zdřímnout, takže je dobré při koupi tašky koukat na vnitřní vypolstrování. Pokud bude uvnitř tašky jen koženka, je potřeba dát tam pejskovi i deku, ve které se mu bude pohodlně odpočívat.

Každá taška bývá vybavena popruhem, který připnete pejskovi na obojek a tím zabráníte vyskočení zvířete ven.

Také materiál, z něhož je taška vyrobena, by se neměl podceňovat. Do deštivějších jarních nebo podzimních dnů se hodí taška s vnějším nepromokavým povrchem. Naproti tomu v létě by taška měla být z co nejlehčí prodyšné látky, aby v ní pejskovi nebylo horko.
 

Pohodlné cestování s pejskem

Dalším velice dobrým pomocníkem je zip na uzavírání tašky ve vrchní části tašky. Po zapnutí vznikne v tašce pouze okénko, kterým může pes pozorovat okolí, ale nevypadne ani nevyskočí.

Spousta tašek je vybavena bočními kapsičkami, do kterých můžete uschovat věci potřebné na cestování s pejskem.

I na malou procházku bychom měli brát pejskovi minimálně tekutiny a pytlíky na exkrementy.

Nicméně pro psa je samozřejmě přirozenější spíše chodit než se nosit. Taška je ale bezpečným a moderním způsobem nošení, takže stále větší množství pejskařů využívá těchto pomocníků.
 

Top