Cestování se psem

Co potřebuje váš pes pro pohodlnou a bezpečnou přepravu v autě?

Pokud se rozhodnete cestovat s pejskem v autě, je nutné si uvědomit pár věcí, než vůbec poprvé vyrazíte. Jde zejména o bezpečnost psa v jedoucím autě, ale samozřejmě také o bezpečí posádky vozu.

Při nehodě v rychlosti 40 kilometrů za hodinu vyvine například německý ovčák o hmotnosti 35 kilogramů sílu hrocha s hmotností až 1 400 kg. Jízda s nezabezpečeným zvířetem tak může mít tragické následky pro všechny cestující.
 

Vhodná velikost "přepravky" je důležitá

Potřeby pro psa do autaPsa je vhodné vozit v autě už od štěněte, aby si na jízdu zvykl. A ať už se rozhodnete pro jakýkoliv bezpečnostní přepravní prostředek, je nutné myslet na vhodnou velikost.

Ať už je to box do kufru, nebo pelíšek na sedadlo auta, je nutné, aby nebyl ani příliš velký ani malý. A rozhodně musíte počítat s tím, že vám nevystačí jeden rozměr. Pes roste a je nutné se přizpůsobovat jeho velikosti. Pravidlem je, že v každém případě by si měl v daném objektu moci minimálně lehnout, aby měl zajištěno potřebné pohodlí.

Obrovskou výhodu mají vlastníci kombíka. Díky velkému úložnému prostoru je možné koupit a do kufru namontovat přepravní klec, ve které má pejsek maximální pohodlí a bude se v ní cítit téměř jako v domácím pelíšku. V kufru auta se v tom případě nesmí nacházet volně ležící věci, ale musí být bezpečně uloženy a připevněny.
 

Jak zajistit psa na sedadle?

Pokud se rozhodnete vozit psa na sedadle, je tu hned několik bezpečnostních prvků, které lze pořídit. V prvním případě to je popruh, který se upevní na klasický bezpečnostní pás. Popruh vypadá jako vodicí kšíry a pejsek s nimi může stát, ležet i sedět a má krásný rozhled z auta. V tomto případě je vhodné dokoupit ochranné lůžko zadních sedadel. Kromě toho, že omezí pohyb psa v automobilu, slouží i jako ochrana sedadla před ušpiněním. Je vyrobeno z pevných nepromokavých materiálů. Ve spojení se sítí za přední sedadla je velmi dobrou ochranou psa i posádky.
 

Bezpečnostní síť do auta

Přeprava psa v autě
Tímto se dostáváme k ochranné síti, která oddělí prostor mezi zadními sedadly a prostorem řidiče a spolujezdce nebo částí kufru a zadních sedadel. Síť se do aut montuje proto, aby vás pes během jízdy neobtěžoval a vy se mohli bezpečně věnovat řízení. Každá síť má speciální rozměry podle druhu auta, a tak je nutné vybrat tu vhodnou.

 

Výhody závěsného lůžka

Další možností jak psa převážet, je závěsné lůžko, které jde samozřejmě kombinovat s ochrannou sítí. Lůžko se jednoduše připevní za opěrky sedadla. Pejsek je v něm upevněn díky popruhu, který je součástí lůžka a brání vyskočení zvířete do prostoru auta. Lůžko je vyrobeno z nepromokavého materiálu, který brání potahy auta před vlhkostí z kožichu a tlapek. Pejsek má díky lůžku skvělý výhled z okénka auta a vidí i na majitele.

Všechny tyto věci zajistí bezpečnost vaši i vašeho psa. V dnešní době je nehoda na každém rohu a není od věci jezdit s co možná největší opatrností a vědět, že jako majitelé psa jste udělali vše pro maximální bezpečnost celé posádky auta.

V druhém případě jde o bezpečnost danou zákonem. Každý majitel psa je povinen zajistit co možná největší bezpečnost převáženého zvířete, a i když tato skutečnost není zákonem přesně definována (jaké prvky byste měli použít), vzhledem k dnešnímu obrovskému sortimentu je dobré vybrat to, co uznáte za vhodné právě vy jako majitel zvířete.
 

Top