Sluneční brýle pro psy

Sluneční brýle pro psy

Každý určitě ví, jak otravné občas může být, když vám sluníčko svítí do očí. Nebo když nepříjemně fouká a vám z toho slzí oči. A to samé pociťují i psi a další zvířata.

Psí sluneční brýle, ochrana zraku psů
Sluneční brýle
pro psy nejsou jen módním výstřelkem, ale poskytují psům UV ochranu zraku. Z valné většiny jsou vyrobeny z nerozbitných materiálů, mají úpravu proti zamlžování nebo otěruvzdorná skla. Zpočátku se využívaly jen u psů služebních a psů záchranářů, kde je vysoké riziko poranění očí z extrémního prostředí (střepy, prach, kouř při vyhledávání osob, sluneční záření odražené od sněhu u lavinových psů...), postupně je však začali nosit i psi s onemocněním očí atd. I psi mají citlivé oči a potřebují je chránit.


Sluneční brýle kromě ochrany před slunečním zářením nebo prudkým větrem mají další výhody. Když pejsci při vycházkách pobíhají mezi různými keři nebo ve vysoké trávě, občas se stane, že si můžou oči poranit. A právě brýle pro psa tomu dokážou zabránit. Dále chrání před tím, aby se psům dostal do očí prach, ze kterého pak mohou vznikat záněty, nebo jsou nutné například pro ty psy, kteří jsou po operaci očí.
 

Kdy je vhodné používat psí brýle?

- při prudkém slunečním záření, které oslňuje a způsobuje pšíkání, slzení, otírání očí tlapkami
- proti UV záření především u vody, u moře, na sněhu, na horách...
- proti poranění větvičkami a cizími předměty při pohybu v náročném terénu
- v prašném prostředí (psi mají hlavu nízko u země, takže jsou vystaveni zvířenému prachu mnohem více než my)
- u psů po operacích očí, s onemocněním očí
- při světloplachosti, při přecitlivělosti očí na prudké světlo
- proti průvanu nebo silnému proudu vzduchu (koukání z otevřeného okna za jízdy autem, při vožení na kole, na motorce apod. )
- u psů záchranářů, kde je vysoké riziko poranění očí z extrémního prostředí (střepy, prach, kouř při vyhledávání osob, sluneční záření odražené od sněhu u lavinových psů...)
 

Top