Náhubek pro psy

Psí náhubek

Náhubky se používají při přepravě psů hromadnou dopravou nebo na procházkách ve městě jako bezpečná ochrana před případným kousnutím. Náhubek musí být co nejpohodlnější a musí přesně sedět.
 

Jak poznat velikost náhubku pro psa?

Náhubky pro velké psyIdeální velikost se pozná tak, že se pes po nasazení může napít, otevře tlamu a může si zívnout. Důležité je, aby byl náhubek psovi pohodlný, nezasahoval mu až do očí, nesmí ho škrtit ani být zbytečně velký, aby se mu na čumáku zbytečně nehýbal a tím nezpůsobil odřeniny.

Psovi je jedno, jak náhubek vypadá, majitel jde většinou po designu, ale nejdůležitější je funkčnost

V horku by se náhubek měl používat zcela výjimečně. Pes se nepotí a jedinou jeho možností, jak se ochladit, je vypláznout jazyk. Pokud tu možnost nemá, může dojít k přehřátí.
 

Druhy psích náhubků

Náhubky se rozdělují na kovové (drátěné), plastové a nylonové.

Kovové jsou nejčastější. Zajistí dostatečný přísun vzduchu. Jsou pevné a vzdušné a pes ho zpravidla nedokáže sundat, pokud je náhubek dobře nasazen. Zapínání bývá kožené s kovovou přezkou.

Plastové náhubky jsou lehké, vzdušné a jsou lehce omyvatelné. Zapínání bývá nylonové s plastovou přezkou.

Nylonové náhubky se rozdělují na fixační a standardní. Oba dva typy mají plastové zapínání. Standardní náhubky jsou lehké, pevné a skladné. Dají se lehce srolovat a strčit do kapsy. Oproti tomu fixační se dají používat jen na krátkou dobu, například pro přejezd autobusem. Pes v tomto náhubku nemůže otevřít dobře tlamu, a proto se nemůže dostatečně ochladit. Síťka na spodní části náhubku sice poskytuje optimální výměnu vzduchu, ale i přesto bychom náhubek neměli nechat psovi po delší dobu.

Ať už vybereme jakýkoliv tip náhubku, je třeba dobře změřit velikost čumáku, aby měl pejsek potřebné pohodlí.
 

Top