Jak krmit dospělého psa

Jak správně krmit dospělého psa

V době, kdy váš pes přešel do dospělosti a je správně vyvinutý jak fyzicky, tak psychicky, je nutné přejít na krmivo pro dospělé psy.
 

Důležitý je výběr krmiva podle rasy, velikosti a zátěže psa

Kvalitní granule pro psy

Uvědomte si, že máte doma šelmu, proto je důležité, aby každý pes, máte-li jich víc, měl svou misku, aby nedošlo ke rvačce o žrádlo. Důležité je nepřekrmovat, pes nemá být hubený ani tlustý.

Ke každému krmivu je k dispozici tabulka s množstvím krmiva na váhu psa. Ovšem každý jedinec je individuální, proto je dobré brát tabulku za orientační, protože každý pes má jiné zažívání, proto se někdy musí ubrat nebo přidat. To poznáte podle toho, jestli pes hubne nebo naopak tloustne.
 

U zdravého a dobře živeného psa by měla být srst lesklá, nelámavá, kůže bez lupů, drápy v dobrém stavu a měl by mít elán a chuť do života. Je důležité sledovat stolici, která by měla mít dobrou konzistenci a být pravidelná. Řídká, častá a silně zapáchající stolice je známkou špatného krmení, v horším případě špatného zdravotního stavu.

U psa seniora, za kterého se pes považuje od 7 let (záleží na plemeni a velikosti psa, může to být i později), se krmí granulemi pro seniory, které jsou přizpůsobeny pro snadnější trávení našich veteránů.
 

Kdy krmit dospělého psa?

Psům nenechávejte krmivo celý den v misce. Jsou zastánci plné misky po celý den, ale to je pohroma pro některé „věčně hladové“ rasy, které žerou pořád, když mají co. Pak jsou obézní, což má negativní vliv na jejich srdce, tlak a klouby, tak jako u lidí.

Důležité je nestolovat zároveň se psem, tzn. nedávat mu jídlo od stolu. Zbude-li vám něco, dejte mu to do misky, vyhnete se tak nepříjemnému obtěžování u vašeho jídla. Některý pes po takovémhle přikrmování pak odmítá granule.
 

Důležité je nekrmit psa před procházkou nebo jakoukoliv aktivitou. Nakrmte ho až po příchodu domů, pes si po jídle odpočine a dobře všechno stráví. Zamezí se tak i torzi (přetočení) žaludku, která se dá řešit jedině operací s nízkým procentem úspěchu. Navíc váš kamarád trpí a operace je finančně velmi nákladná.

Top