Vážení zákazníci, z důvodu stěhování skladu budou objednávky vyřizovány se zpožděním cca 7 dní.
Děkujeme vám za pochopení a doufáme, že nám zachováte přízeň.
Potkani

Potkan

Potkani jsou hlodavci, kteří se řadí do rodu myšovitých. Slovo potkan se do češtiny dostalo až v 19. století. Bylo přejato z maďarského patkány, což je s největší pravděpodobností zkomolenina latinského slova ponticana „pontská“ (myš). V Česku se potkanovi dříve říkalo německá myš.

Potkani žijí převážně v blízkosti lidských sídel, kde často škodí požíráním potravin, napadáním domácích zvířat i přenášením chorob a parazitů.

Potkani se v různých barevných mutacích chovají jako domácí mazlíčci a slouží i k laboratorním účelům. Potkan se v přírodě dožívá 2, v zajetí až 3–4 let.
 

Charakteristika potkanů

Délka těla se pohybuje mezi 16–27 cm, ocas je kratší než tělo a měří 13–20 cm. Velikost zadních tlapek bývá 3–4,5 cm, uši jsou dlouhé 1,8–2,2 cm. Potkani dosahují hmotnosti 140–500 g, v zajetí až do 900 g. Samci jsou robustnější, samice bývají až o jednu třetinu menší.
 

Co byste měli vědět, než si potkana pořídíte?

Potkani jsou společenští tvorové, a proto je ideální je chovat ve skupinkách o více členech. Pokud i přesto chcete chovat jen jedno zvíře, musíte se mu maximálně věnovat. Jejich potřebě lidské blízkosti vyhovíte nejlépe tak, že je budete neustále nosit u sebe, ať už na rameni, nebo v kapse. Potkani jsou v tomto ohledu velmi podobní psům, pokud možno co nejdéle potřebují kontakt se svou rodinou. Pokud budete chovat potkany ve skupince, ochočení bude trvat déle a sociální kontakt nebude tak úzký jako u jedince, který žije samostatně.

Při ochočování nehraje nejdůležitější roli věk, důležitější je povaha potkana.
 

Top